Меню
Підписка на новини

Введіть ваш E-mail:

Опитування
Як вам навчання в ліцеї?
Всього відповідей: 1355
Архів записів

Головна » 2021 » January » 30 » 29 січня річниця бою під Крутами
13:40
29 січня річниця бою під Крутами

29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

В Першотравенскьому гірничому ліцеї в цей день провели класні години присвячені Героям Крут.

У групі 24/19 відбулась виховна година на тему: "Відданість рідній землі»".

Любіть Україну, як вірні сини

Віддати життя їй готовіє,

Як юні сини, що життя віддали

Під Крутами всі, як Герої…

29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії. Класний керівник Безкровна В.А., донесла до дітей, історичну інформацію. Яка залишиться  в серцях, на довгі роки.

          

В групі № 11/20 класний керівник Чорна Т. О. провела бесіду на тему: «Пам’яті героїв Крут» Переглянули відео, яке містило коротку історичну довідку, яка ілюструє героїчну подію української військової історії – бій під Крутами.

     

В групі № 33/18 говорили про Героїв, дивилися різні відеофільми зняті про події того часу.  Уже 100 років справжнім символом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну соборну Україну є бій 29 січня 1918 р. біля залізничної станції Крути. Здобувачів освіти особливо вразило поховання 27 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. На похороні в Києві біля Аскольдової могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти». На основі почутого та побаченого учні записали відео, присвячене вшануванню подій під Крутами та до 130-річчя з дня народження Павла Тичини. Мета відео – віддати данину шани і поваги хоробрим героям Крут, легендарним і водночас трагічним сторінкам нашої історії, формувати інтерес у користувачів-дітей до літератури про бій під Крутами.

До цієї дати бібліотека  підготувала книжкову виставку «Подвиг юних героїв Крут», мета якої розкрити причини трагедії під Крутами, виховувати інтерес і повагу до історичного минулого своєї країни, до борців за незалежність України.

     

 

 

Переглядів: 96 | Додав: Info | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук на сайті
Голосування

Життя сайту
Статистика