Меню
Підписка на новини

Введіть ваш E-mail:

Опитування
Як вам навчання в ліцеї?
Всього відповідей: 1355
Архів записів

Головна » 2020 » May » 13 » #челендж_знайомлю_з_професією
16:03
#челендж_знайомлю_з_професією

Шахтар в третьому поколінні

 

Маленьке містечко Першотравенськ - це маленька цяточка на великій мапі України. Своє вагоме слово в історію міста вписують найславетніші чоловіки Дніпропетровщини. І ім’я цим героям – шахтарі! Більшість родин Першотравенська по’вязані із вугільною промисловістю, адже, основним містом роботи як чоловіків так і жінок є – шахти. І це вже давно не секрет, що на шахтах, що оминають місто, працюють цілі династії. Олександр Самойлов – третій в своїй сім’ї, що продовжує діло дідуся та батька.

 Дід Микола, ще будучи зовсім молодим, приїхав до Першотравенська ще в 70-х роках. Свою робочу діяльність розпочав на шахті «Першотравнева», де працював до самого її закриття. Потім перейшов до шахти «Ювілейна». Багато чого випало на долю молодого шахтаря. Були перенесені професійні травми, пережито вибух на шахті та гірка втрата своїх побратимів. Микола Петрович був одним із активістів походу шахтарів на Київ. Він в перших рядах великої шахтарської колони пройшов весь нелегкий путь до головного міста України, та разом із іншими вугільниками відстояв права всіх гірників Західного Донбасу. В очах своєї сім’ї він став справжнім героєм. Сьогодні Микола Петрович – пенсіонер, який 30 років свого життя віддав вугільній промисловості, пройшовши нелегкий путь від кріпильника – комбайнера до гірничого майстра.

 Щойно закінчивши школу, Олександр (син Миколая Петровича), не вагаючись поступив до ПТУ № 40 на гірничу професію. Отримавши диплом, пішов працювати на шахту «Ювілейна» електрослюсарем підземним. Ще двічі він повертався до училища, де отримав професію ГРОза, а згодом - і комбайнера. В трудовій книжці Олександра Миколайовича небагато записів. Адже, шахті «Ювілейній» він віддав 25 років підземного життя, видаючи на гора чорне золото.

 Ще один Олександр Самойлов (молодший) – третій в своєму поколінні, який працює все на тій же шахті «Ювілейна». Ще зовсім нещодавно він закінчив Першотравенський гірничий ліцей. Із успіхом пройшов практику електрослюсаря підземного і сьогодні, вже кваліфікований спеціаліст Олександр, працює на шахті, перейнявши естафетну паличку шахтаря від свого батька, та дідуся, якими із гордістю та повагою пишається!

 

 P.S. «Я вам розповів. Це було цікаво? А що ти знаєш про професії – поділись!» О.Самойлов.

 Олена Багатеренко,

Художній керівник творчого колективу «Аеліта»

 

‪‎#вступ_2020_заклади_ПТО_Дніпропетровщини

#челендж_знайомлю_з_професією

Переглядів: 202 | Додав: Info | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук на сайті
Голосування

Життя сайту
Статистика