22 вересня в Україні відзначають День партизанської слави. Партизанський рух завжди відображав прагнення народу до свободи. Понад п’ятсот з’єднань і сотні загонів народних месників, що діяли в тилу ворога на території України, зробили вагомий внесок у визволення країни від нацистських окупантів. Жодні страхіття і знущання не змогли зламати волелюбного духу народних месників, які, не шкодуючи життя, робили все можливе для наближення Перемоги.
Під час німецької окупацїї, яка тривала 2 роки 6 місяців на території Петропавлівського району розгорнувся рух опору. Був створений партизанський загін на чолі з Кривулею Д.А. У жовтні 1942 року було сформовано партизанський загін « Петропавлівський» до його складу входило 143 чоловіка на чолі з командиром Фесенко В.Г., начальником штабу Фурсовим І.Д. Діяв партизанський загін, у складі якого була група з села Троїцького на чолі з С.І. Руденком, у Миколаївці партизанську групу очолювали І.Г. Мороз, М.І Абельмасов, А.А. Ріпний. У лютому 1943 року було організовано патріотичну групу у складі С.К. Плескач, І.О. Пліскач, В.О. Черкас, О.А. Скрипник. На території совхозу «Дніпропетровський» групу очолював Захар Іванович Кияшко. Підпільною роботою у районі деякий час займався також Герой України , кавалер 12 орденів СРСР, України, Польщі Євген Степанович Березняк легендарний розвідник про участь якого у Великій Вітчизняній війні знято фільм «Майор «Віхор».
Пам'ять про війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче — життя. Героїчні подвиги українських партизанів у пам’яті народу житимуть вічно. Сьогодні ми низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто зупинив нацистську навалу ціною власного життя.


До Дня партизанської слави в групах № 33/18, № 24/19, № 11/20 відбулися класні години. Група № 33/18 разом з Селівановою А. І. зробили прес-інфо «Пам'ять про минуле» приурочений до Дня партизанської слави.


До цієї дати у бібліотеці Першотравенського гірничого ліцею була представлена виставка-спомин «Партизанськими стежками України», де представлені були матеріали з бібліотечного фонду.

|