
19 грудня найочікуваніше свято всіх дітлахів і багатьох дорослих - День Святого Миколая Чудотворця (St. Hicholas Day)
Миколай - один із найшанованіших християнських святих - захисник воїнів, водіїв і мандрівників, помічник бідних, покровитель дітей і студентів, моряків, торговців і лучників.
Православні християни пам’ятають і шанують його як історичну особу і великого святого (вшановують у цей день померлого близько 345 р. архієпископа Миколу, який славився своєю добротою і милосердям), а в католицьких країнах він став прообразом міфічної постаті Санта Клауса.
Як і на Введення, у цей день велике значення має «перший полазник». Першим до будинку має увійти чоловік добрий, здоровий, господарський – це хороша ознака для сім’ї.
В Україні в цей день традиційно існує низка обрядодій. Стіл на Миколу пісний, проте дозволяється послаблення Різдвяного посту – можна їсти рибу.
Дітям на це свято дарували книги, іграшки, солодощі. Після Миколая в Україні щовечора збиралися на «вечорниці» (коли молодь сиділа до півночі) і «досвітки» (коли засиджувалися до третіх півнів).
На Миколая хлопці починали домовлятися про колядки. Через Миколу хлопець чи дівчина передавали своїм коханим подарунки.
19 грудня прийнято попросити вибачення і самому пробачити кривдників. У народі говорили: «На Миколу клич і друга, і ворога, всі помиряться».
Прийшла пора миколаївських морозів:
«Підійшов би Микола, а вже зима сама за ним саньми приїде».
Починали готуватися до Різдва.
Саме цей день розпочинає низку різдвяних свят.
https://www.facebook.com/denzadn/photos/a.294260274097302/1556254134564570/

|