Меню
Підписка на новини

Введіть ваш E-mail:

Опитування
Як вам навчання в ліцеї?
Всього відповідей: 1355
Архів записів

Головна » 2020 » February » 21 » День відкритих дверей 2020
12:08
День відкритих дверей 2020

       

      Сьогодні 20 лютого на День відкритих дверей до Першотравенського гірничого ліцею завітали учні загальноосвітніх шкіл Української ОТГ:

Троїцької ЗОШ I – III ст.   та Новоселівської ЗОШ IIII ст.  

    В цьому році колектив ліцею вирішив провести це свято незвичайно. Спочатку для гостей провели невелику екскурсію по ліцею, в ході якої учасники заходу отримали детальну інформацію про наш навчальний заклад, про професії, за якими буде здійснюватись майбутній набір, про перспективи працевлаштування за тою чи іншою професією, а також про правила вступу до ліцею у 2020 році.

      

    Далі влаштували  профорієнтаційну КВЕСТ-гру серед здобувачів освіти 10 класів «Від знайомства до навчання», мета якої - знайомство з навчальним закладом, надання змістовної інформації про робітничі професії, яким навчаються  в ДПТНЗ «Першотравенський гірничий ліцей», для формування у молоді свідомого вибору професій, набуття молоддю нових знань, комунікативних навичок (ефективного спілкування в різних формах і умовах), вміння продуктивно працювати в команді, знаходити компроміси для досягнення спільної мети.

   Команди  отримали маршрутні листи - гра почалась. В грі було багато цікавих станцій.

   На станції «Безпечна» учні отримували завдання за темами: «Пожежна безпека», «Безпека на воді»; на знання правил дорожнього руху, номерів екстрених служб.

   На станції «Спортивна» показали свої вправні вміння при подоланні перешкод та в грі з м’ячем.

      

 

  На станції «Електрична» учасники гри ознайомились з роботою слюсарної майстерні  та з обладнанням. Майстер в/н Тютюнник О. Г. розповіла,  за якими спеціальностям учні займаються в майстерні, і які види робіт виконують. Діти мали змогу  познайомитись з електромонтажними і слюсарними інструментами та відгадали декілька загадок.

 

     Станція «Два кольори» стала для учнів справжнім відкриттям: виконуючи різноманітні  завдання, запропоновані викладачами, грали в вікторину «Вишиванка» та складали карту України.

      

На станції «Бармен» - дізналися про призначення майстерні для барменів та спробували  свої вміння: на швидкість пронести піднос із напоями, щоб не розбити його.

      

На станції «Кухар» - з цікавістю слухали майстра в/н Галушку А. Л., котра розповіла про майстерню кухарів. Потім гостям запропонували скласти пазли з професії "Виробник  м`ясних напівфабрикатів"

      

Станція «Зварювальник» запам’яталась учням тим, що їм довелось виконувати практичні завдання по запалюванні зварювальної дуги.

   

На станції «Інформативна» учні відвідали кабінет інформатики та інформаційних технологій., який є частиною структурного підрозділу бібліотечно-інформаційного освітнього центру ліцею. Даний кабінет є центром впровадження комп’ютерних технологій у навчально-виховному процесі ліцею. Кабінет доволі сучасний та обладнаний новою комп'ютерною технікою. Майстер в/н А. С. Носова привітала учнів, провела екскурсію та розповіла про те, як проходять уроки інформатики в ліцеї, які програми учні вивчають та які знання отримують. Кабінет відкритий для навчання не тільки учням, а й викладачам для навчання основам комп’ютерної грамотності. Після цього учасникам квесту було запропоновано пройти невеличкий тест на комп'ютері, присвячений заходу День відкритих дверей. По закінченню завдання учні отримали підказку та маршрут, за яким потрібно пройти до наступної станції.

На станції «Розважальна» учнівське самоврядування провели з гостями  веселу гру та трохи потанцювали.

    

   

На станції «Машиніст електровоза» показано було відеоролик за професією. Діти виконували тестові завдання та відгадували загадки. Ознайомилися з макетами «Рухомий потяг електровоз АМ-8Д», які були виготовлені учнями ліцею.

   

      

На станції «Машиніст підземних установок» учнів ознайомили з призначенням майстерні. Майбутні випускники мали змогу побачити  електродвигуни та виконували завдання на знаходження фаз в електродвигунах.

    

На станції «Нащадки козаків» гостей ознайомили з молодіжним простором навчання та дозвілля на базі бібліотеки, яка теж є одним із структурних підрозділів БІОЦ ліцею. Учні за допомогою презентації згадали та дали відповідь на питання з історії українського козацтва, по закінченню вони отримали елементи вишиванки, яку мають скласти на останній станції.

      

На останній станції «Вишиванка» кожна команда робила свою неповторну вишиванку із елементів, які учні отримували на кожній станції в якості нагороди за правильні відповіді.

Вишиванки вийшли дійсно незвичайні та креативні, бо створенні власними руками дітей  в своєму стилі та кольорі. Свої вишиванки гості забрали до своїх шкіл.

   

   

По закінченню командам за підсумками участі у КВЕСТі  були вручені подяки та  звання у номінаціях:
  • Дружня команда.
  • Креативна команда.
На згадку залишилось дуже багато світлин.  

Свято вийшло  цікаве та корисне, всі з задоволенням провели час.

По закінченню всі учасники: викладачі, гості ліцею приєдналися до шостої всесвітньої тихої акції «Ангели пам’яті 2020» приуроченої до вшанування Героїв Небесної Сотні.

      

      

        Нова форма роботи нашого закладу дає надію на подальшу співпрацю з загальноосвітніми навчальними закладами Петропавлівського, Павлоградського, Васильківського районів. А такі ознайомчі Дні відкритих дверей сприятимуть поступовому формуванню активної позиції самовизначення старшокласників, як свого професійного майбутнього. Це дуже важливо для подальшої підготовки професійно спрямованих фахівців і має велике значення для особистості у професійній самореалізації, відповідно до своїх навичок, знань, умінь та потреб в застосуванні отриманої професії при працевлаштуванні.

Бажаємо учням випускних класів не помилитись при виборі своєї майбутньої професії.

Переглядів: 252 | Додав: Info | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук на сайті
Голосування

Життя сайту
Статистика