Меню
Підписка на новини

Введіть ваш E-mail:

Опитування
Як вам навчання в ліцеї?
Всього відповідей: 1355
Архів записів

Головна » 2020 » November » 16 » Міжнародний день толерантності
22:56
Міжнародний день толерантності

Толерантність - це мистецтво жити з іншими людьми та з іншими ідеями.

                                                                            Кофі Аннан

 

Міжнаро́дний день толера́нтності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповіданн, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Для того, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, «побутові війни», кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру. Для цього необхідно:

•         бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі й гірші, а просто різні;

•         навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається;

•         цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими;

•         зберігати «власне обличчя», знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою...

В цей день представники учнівського самоврядування Першотравенського гірничого ліцею визначали для себе що таке толерантність в їх розумінні... А потім власноруч створили квітку толерантності.  Зустріч підготували та провели практичний психолог Халява С. О., заступник з НВихР Котельва М. В.,  керівник гуртка Багатеренко О. М.

      

           

Також в групі №33/18 класний керівник Селіванова А.І. провела виховну годину на тему: «Будемо толерантними». Висновки, які зробили учні:  здатність поводитися толерантно може стати особистісною рисою, а відтак — забезпечити успіх у спілкуванні. Толерантні люди більше знають про свої недоліки та переваги. Вони критично ставляться до себе і не звинувачують у своїх бідах інших.

     

     

16.11 у групі № 24/19 пройшла виховна година до дня толерантності "Вчимося толерантному спілкуванню." Класний керівник Безкровна В. А. зосередила увагу учасників на основних аспектах толерантності, дала об’єктивну інформацією до цієї теми. Діти прослухали спочатку про те, що означає "Толерантність" в країнах світу. Потім разом виконали вправу "Біла ворона". Мета вправи була продемонструвати психологічний стан людини, яка за певними ознаками відрізняється від решти. Учням було показано, що іноді вони обираючи пари, залишають інших дітей без уваги, це є дуже поганими вчинками.

Далі діти розшифрували слово "Толерантність". На кожну літеру придумали, якою він є людиною. Мета цієї вправи була показати учням проаналізувати наявність у себе рис толерантності.

А вкінці викладач зачитала учням притчу про "Цвяхи". Вона їм дуже сподобалась.

Висновок, який зробили діти: словесні рани завдають такого ж болю, як і фізичні не залишайте на своєму шляху дірок! Не забивайте цвяхів во­рожнечі, нерозуміння, жорстокості в душі людей!

     Будьте толерантними­!

     

Переглядів: 176 | Додав: Info | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук на сайті
Голосування

Життя сайту
Статистика