
Щорічно в другий вівторок лютого відзначають Всесвітній День безпеки в інтернеті. Заходи цього дня спрямовані на розповсюдження знань про безпечне й відповідальне використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій.
Ми живемо в добу, коли інформаційні технології так стрімко розвиваються, що впливають на права людини, зокрема дитини. Із вільним доступом до інтернету діти отримали можливість займатися самоосвітою й саморозвитком, спілкуватися з однолітками в різних кінцях світу, висловлювати свої думки та погляди.
Проте, саме Інтернет все частіше стає джерелом сучасної небезпеки для дітей та підлітків, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати дитині здоров’я та майбутнього.
Далеко не всі знають про правила безпеки в інтернеті, тож можуть опинитись у ситуації кібербулінгу.
29.11.2019 в Першотравенсьому гірничому ліцеї, в рамках проєкту «Всесвітній День Гідності в Першотравенському гірничому ліцеї» на локації «Кібербулінг та безпека в інтернеті» приурочений до Всесвітнього Дня Гідності був проведений захід – «Поговорімо про кібербулінг». Це робота з підлітками щодо безпечної поведінки в Інтернеті.

Захід проводила, модератор цієї локації, заступник директора з НВихР Котельва Марина Володимирівна.

В роботі локації приймали участь учні груп 1ТУ/19; 32/17; 34/17
Під час роботи на цій локації учасники познайомились з небезпеками, в які можна потрапити якщо не володіти інформацією про небезпеку в інтернеті.
Учні дізналися, що таке КІБЕРБУЛІНГ та познайомилися з його видами, про те які небезпеки на них чатують в інтернеті, як вони можуть захиститися від кібербулінгу.
Подивилися відеоролик про «секстінг» та «онлайн-грумінг», з подальшим його обговоренням та відповідями на запитання по сюжету фільма.
Потім отримали практичні завдання (робота в групах), під час яких програвали ситуації, які могли з ними статися та вирішували, як вони можуть захиститися в той чи інший спосіб, користуючись знаннями, які отримали під час гри.


Пройшли тест про розміщення особистої інформації та світлин в соцмережах.
Під час заходу учні отримали багато інформації та знання про те, як безпечно поводитись в соцмережах, як слід діяти та де можна отримати допомогу у разі потрапляння в ситуації, пов’язані з кібербулінгом в інтернет-середовищі.
|