Меню
Підписка на новини

Введіть ваш E-mail:

Опитування
Як вам навчання в ліцеї?
Всього відповідей: 1355
Архів записів

Головна » 2019 » December » 13 » Всеукраїнський тиждень права в Першотравенському гірничому ліцеї
11:48
Всеукраїнський тиждень права в Першотравенському гірничому ліцеї

       

       Всеукраїнська акція «Тиждень права» була започаткована 2008 року з нагоди відзначення 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Указом Президента України „Про Всеукраїнський тиждень права” № 1149/2008 від 08 грудня 2008 року встановлено проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня –  День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Одним із завдань сучасної правової освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці  правознавства, громадянської  освіти просто неможливо, тому в ліцеї щорічно проводиться тиждень права,  який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.

Основною метою тижня було:

- підвищити інтерес учнів до  правознавства, громадянської освіти;

- розширити й поглибити знання та вміння учнів з даних  предметів;

- реалізувати  на практиці основні принципи особистісно орієнтованого  підходу до навчання;

- створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у нестандартних ігрових ситуаціях.

        Проведення тижня права було спрямовано на те, щоб поглибити знання учнівської молоді про їх права, зазначені в державних документах: зокрема в Конституції України.

      Всеукраїнський тиждень права розпочався  09.12.2019 р з  правової  лотереї «Феміда», на якій викладач Безкровна Валентина Анатоліївна підготувала цікаві питання на правову тематику  для ліцеїстів, та викладачів. За правильні отриманні відповіді пригощала  їх цукерками. Бажаючих відповісти, було дуже багато з різних груп.

      

          10.12.2019 р. В рамках проведення тижня  були проведені Всеукраїнські уроки  у групах №11/19, №14/19 «Права людини»,  спрямовані  на забезпечення   захисту  прав дитини  дотримання національних  та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій.

     

    11.12.2019 р. Відбулось засідання історичного правового  гуртка «Патріот» на тему: «Боротьба з корупцією». Викладач суспільних дисциплін Селіванова А.І розповіла учням, що питання, як боротися з корупцією, вже десятиліттями задають собі наші люди, але ж в тому, що корупція процвітає є також і наша з вами вина. В суспільстві міцніють стереотипи толерантності по відношенню до корупції та організованої злочинності, пов’язаної з нею. В масовій свідомості основних соціальних груп формується думка, що корупційні злочини не наносять шкоди суспільству, тому певні верстви населення обирають корупційні шляхи вирішення тих чи інших повсякденних проблем (чесний чиновник часто не влаштовує ні населення в цілому, ні підприємців, як його найбільш активну частину).

     

     12.12.2019 Була представлена тематична виставка бібліотечної полички: правова література для дітей та дорослих.

    

      Того ж дня Чорна Т.О у групі №34/17 провела класну  годину на  тему : «Дитина. Злочин і кара». На класній годині викладач та учні обговорювали, які фактори впливають на криміногенну поведінку підлітків, які є види правопорушень серед підлітків, яку відповідальність вони несуть за вчинені злочини. Діти брали активну участь у обговоренні різних питань.

      

12.12.2019 Взята  участь у вебінарі НМЦ ПТО для викладачів громадянської освіти і права.

   

         В   ліцеї  були оформлені стенди, випущенні стіннівки.

 Для учнів  ліцею, які проживають у гуртожитку  було проведено соціальне опитування шляхом анкетування на  тему « Які права та обов’язки ти знаєш і які використовуєш? Під час спілкування діти повторили основні статті конвенції про права дитини, а також викладач Безкровна В.А наголосила, що права нерозривно пов’язані з обов’язками, і що ми всі повинні робити такі вчинки, щоб не зашкодити собі, родині та оточуючим.

         

          

Протягом тижня по групах були проведені години спілкування на правову тематику.

Не маючи достатнього життєвого досвіду, підлітки іноді опиняються на межі скоєння злочину, і тоді врятувати людину від фатальної помилки може тільки знання законів.

Вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства. Рівень ефективності проведених заходів був на достатньому рівні, що дало змогу розвивати  творчі здібності учнів, поглиблювати та розширювати знання про їх права.

Робота по формування правових відносин продовжується і далі. Вона сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння співвідносити в життя норми моралі та прав, застосовувати правові знання в повсякденному житті.

Переглядів: 208 | Додав: Info | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук на сайті
Голосування

Життя сайту
Статистика